G
Marketingový slovníček

Google Ads (dříve Google AdWords) je reklamní systém společnosti Google, Inc., který umožňuje inzerentům nakoupit vysoce cílenou reklamu.

Logo Google AdsLogo Google Ads

Google Ads je oblíbená platforma pro nákup online reklamy. Za reklamy se zde obvykle platí na principu ceny za proklik (PPC), ale je možné zvolit i platbu za zobrazení či za zhlédnutí videa.

Typy kampaní v Google Ads

Kampaně v Google Ads lze rozdělit na několik typů:

  • Kampaně ve vyhledávání (Search) — reklamy se zobrazují ve výsledcích vyhledávání Google právě ve chvíli, kdy uživatel aktivně hledá to, co vy jako inzerent nabízíte.
  • Obsahové kampaně (Display) — reklamy v obsahové síti Google se mohou na základě cílení zobrazovat v určitém kontextu, určitému publiku, v určitých lokalitách apod.
  • Kampaně v Nákupech (Shopping Ads) — reklamy, které obsahují data z XML feedu, se zobrazují ve vyhledávací síti na specifičtější produktové dotazy.
  • Videokampaně — reklamy se zobrazují ve videích na YouTube a na webech a v aplikacích partnerů Googlu pro video.
Produktová reklama v Google AdsProduktová reklama v Google Ads

Reklamní systém Google Ads je jedním z primárních zdrojů příjmů společnosti Google a zároveň jedním z nejdůležitějších reklamních systémů světa. V roce 2016 dosáhly příjmy společnosti z tohoto reklamního systému neuvěřitelných 79.4 miliard amerických dolarů. To samo o sobě dává znát, že tento způsob reklamy opravdu funguje.


Heslo zpracoval: Marek Rolný 4. 10. 2021 (aktualizace: 26. 6. 2022)

Jste připraveni vyladit svoji strategii?