Affiliate marketing

A
Marketingový slovníček

Affiliate, neboli partnerský provizní systém, je založený na propagaci produktu firmy prostřednictvím webových stránek affiliate partnerů.

Jak funguje affiliate marketing 

Partnerský program (affiliate) je velmi efektivní řešení, protože je placeno za výkon (PPA). Místo placení za reklamu, se platí provize partnerům, a to pouze v případě, že je jejich propagace ukončena konkrétním obchodem.

Princip affiliate programuPrincip affiliate programu

Větší návštěvnost a víc prodejů

Když začnou vaši partneři propagovat vaše partnerské odkazy, návštěvnost vaší stránky se zvýší díky návštěvníkům, kteří mají zájem o vaše produkty. Díky zvýšení návštěvnosti se zvýší i prodej.

Více zpětných odkazů (SEO)

Při budování partnerské sítě bude stále více partnerů odkazovat na váš web. To zajistí vyšší počet zpětných odkazů a tím také lepší pozici ve vyhledávačích. Důležitá je volba správného programu, který používá tzv. direct link.

Větší viditelnost na internetu

Při používání partnerského programu budou vaše produkty více vidět na více místech a tak se k nim dostane více uživatelů internetu.

Možnosti platby u affiliate marketingu

  • Pay Per Sale (platba za objednávku)
  • Pay Per Lead (platba za registraci)

Affiliate marketing na českém internetu

Na českém internetu se affiliate marketing rozšířil ve větší míře zatím jen v několika málo odvětvích - u webhostingu, cestování (hlavně u prodeje zájezdů a letenek) a omezeně v maloobchodě.


Heslo zpracoval: 0 19. 9. 2011 (aktualizace: 19. 9. 2011)

Jste připraveni vyladit svoji strategii?