Jak uplatnit kupon do Google AdWords

FAQ
Know-how

Dostali jste kupon do Google AdWords a nejste si jisti jak ho použít? Nechcete udělat chybu a napálit se? Ukážeme vám, jak slevový kupón nejlépe využít a kterým věcem je potřeba věnovat pozornost.

Kupón od Google (nebo od jeho partnerské agentury) je perfektní možností, jak si ZDARMA vyzkoušet PPC reklamu. PPC reklama je jedním z nejefektivnějších způsobů propagace webových stránek.

Kupón do Google AdWords (na obrázku chybí vyplněné číslo kuponu a datum expirace)Kupón do Google AdWords (na obrázku chybí vyplněné číslo kuponu a datum expirace)

Postup při využití propagačního kupónu

1) Vytvoření účtu

Jděte na stránku www.google.com/adwords klikněte na tlačtko Začít nyní (vpravo nahoře). Zadejte e-mailovou adresu, zvolte heslo, vyberte časové pásmo a měnu a potvrďte e-mail. Postup se mírně liší v závislosti na tom, zda již používáte jiné služby Google, nebo zda jste na Googlu nováček.

Nyní můžete přejít k dalšímu kroku: vytvoření první reklamní kampaně.

2) Vytvoření první reklamní kampaně

Po vytvoření účtu a potvrzení e-mailu budete přesměrováni přímo na stránku, kde můžete vytvořit svou první reklamu. Vytvořením reklamy se nemusíte příliš zdržovat. Veškeré reklamní kampaně lze kdykoli upravit.

Na stránce Google je červeně vyznačena oblast, kde se budou po zadání klíčového slova vaše reklamy zobrazovat.Na stránce Google je červeně vyznačena oblast, kde se budou po zadání klíčového slova vaše reklamy zobrazovat.
 • Vyberte si, kde se vaše reklama bude zobrazovat
  Na začátek doporučujeme PPC reklamu ve vyhledávání Google. Reklamu v obsahové části (kontextovou) a grafickou reklamu rozjeďte až nasbíráte nějaké zkušenosti. Pokud si nejste jisti, zvolte v tomto kroku vždy výchozí možnosti.
 • Nastavte si rozpočet
  Rozhodněte se, jakou částku jste ochotni zaplatit pokaždé, když někdo klikne na vaši reklamu, a nastavte maximální částku, kterou jste ochotni utratit za den.
 • Vytvořte textovou reklamu
 • Vyberte klíčová slova

Pro správné nastavení vám doporučujeme e-mailový Kurz PPC reklamy (ZDARMA).

3) Aktivace účtu a odeslání kódu kuponu

Aby se vaše reklama mohla začít zobrazovat, je třeba nakonec zadat fakturační údaje a kód kuponu.

 • Klikněte na kartu Fakturace a potom na možnost Nastavení fakturace.
 • Vyberte zemi nebo území, kde máte firemní adresu, a klikněte na tlačítko Pokračovat.
 • Zadejte informace o firmě a klikněte na tlačítko Pokračovat.
 • Vyberte typ a způsob platby a poté zadejte propagační kód kliknutím na možnost Zadejte jej zde u položky Máte propagační kód? ve spodní části stránky. Klikněte na tlačítko Pokračovat.
 • Aktivaci potvrdíte kliknutím na Odeslat a aktivovat.

Známé problémy

 • Pokud začnete využívat službu Google AdWords, stáváte se automaticky plátcem DPH. Více o AdWords a DPH.

Pozor: Kupóny Google AdWords jsou určeny pouze pro nové inzerenty. Pokud již v Google AdWords máte účet více jak 14 dní, nemůžete tento propagační kupón využít. Co s ním? Věnujte ho někomu, kdo ještě PPC reklamu nevyzkoušel. Určitě mu tím uděláte radost.

 

Možná vás bude zajímat:

Jste připraveni vyladit svoji strategii?