Případová studie: Snížení ceny mikrokonverze díky video obsahu

AZCD pomáhá hudebníkům vytvořit vlastní hudební CD, kazetu nebo gramofonovou desku přesně podle jejich představ. Kromě preciznosti si zakládá i na rychlosti. Na webu provozuje interaktivní online kalkulátor, který dokáže zákazníkovi okamžitě sdělit cenu, možnosti a termíny dodání.

Hlavním cílem reklamní kampaně je přivést hudebníky na webové stránky AZCD a zvýšit počet mikrokonverzí – tedy počet hudebníků, kteří využijí online kalkulátor pro výpočet ceny jejich vlastního hudebního nosiče. Cílem je dosáhnout těchto mikrokonverzí za přijatelnější cenu.

Strategie a implementace

V reklamních kampaních jsme kromě bannerů využívali také fotografie realizací, které měly hudebníkům přiblížit možnosti výroby nosičů u AZCD. S klientem jsme se rozhodli realizovat atraktivnější kreativy a využili jsme k tomu populární video formát - autentická videa.

Obrázek původního banneruObrázek původního banneru

Výsledky

Cena za konverzi se díky využití videoreklam snížila o 64%.

Náhled reklamního videa využívaného na sociálních sítích

Závěr a dopad na klienta

Snížení ceny za mikrokonverzi má dlouhodobý přínos na zlepšení obchodních výsledků našeho klienta. Tato změna v komunikaci vedla k efektivnějšímu využití marketingového rozpočtu a k lepšímu zapojení cílové skupiny, což v konečném důsledku vede i ke zvýšení zisku. Naše úsilí a úspěch v tomto případě jsou jasným důkazem síly a efektivity video obsahu v digitálním marketingu.

 

Jste připraveni vyladit svoji strategii?